Category Archives: Zawody Biegowe

RUSZYŁY ZAPISY DO XXII OGÓLNOPOLSKIEGO BIEGU TURA IM. HENRYKA PLISZKI ULICAMI MIASTA CZŁUCHOWA

plakat bieg tura 2015

Ruszyły zapisy do XXII Ogólnopolskiego Biegu Tura im. Henryka Pliszki Ulicami Miasta Człuchowa.

Zgłoszenia:

Zgłoszenia będzie można dokonać drogą internetową (do dnia 26.05.2015r.)  poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz  w dniu zawodów, w biurze zawodów między godziną  9.00 a 11.30.

Link do formularza:

http://www.domtel-sport.pl/zgloszenia_masowe/zgloszenie.php?LP_impr=35

Opłata startowa:

– Opłata startowa w Dużym Biegu Tura wynosi 20zł, termin opłaty startowej do dnia 26.05.2015r. (po wysłaniu zgłoszenia, każdy zawodnik otrzymuje na swoją skrzynkę pocztową e-maila z potwierdzeniem wpisania się na listę zgłoszeń oraz link do konta na który trzeba się zalogować i dokonać wpłaty za pośrednictwem dotpay).

– Koszt opłaty startowej w dniu zawodów wynosi 40zł i będą pobierane w biurze zawodów między godziną 9.00 – 11:30.

Regulamin XXII Ogólnopolski Bieg Tura

Regulamin XVII Mały Bieg Tura

Trasa XXII Ogólnopolskiego Biegu Tura

Projekt Medalu

 

Sponsorem nagród dla najlepszego zawodnika i zawodniczki Powiatu Człuchowskiego w XXII Ogólnopolskim Biegu Tura jest Bank Spółdzielczy w Człuchowie. Bank Spółdzielczy w Człuchowie jest bankiem uniwersalnym świadczącym usługi dla wszystkich grup klientów, samorządów lokalnych i firm.

S.G.B - baner

– działa na rynku lokalnym nieustannie od 1945r. z 100% polskim kapitałem.

– długoletnia tradycja uczyniła z banku podmiot wiarygodny, rozpoznawalny wśród klientów i ciszący się zaufaniem.

– stale rozwija swoją ofertę i unowocześnia kanały obsługi (bankomat z biometrią)

– posiada bogatą zakres usług w zakresie bankowości internetowej

– każdy kto przyjdzie do Banku Spółdzielczego w Człuchowie spotka się z:

  • zainteresowaniem

  • taktem

  • miłą i profesjonalną obsługą

– najważniejszą wartością dla Banku Spółdzielczego w Człuchowie są trwałe relacje z klientem oparte na zaufaniu

– bank angażuje się w działania służące otoczeniu w którym funkcjonuje stąd wspieramy inicjatywy sportowe, kulturalne, społeczne i oświatowe.

XXI Ogólnopolski Bieg ,,Tura” im.Henryka Pliszki Ulicami Miasta Człuchowa oraz XVI Mały Bieg ,,Tura”

unnamed

Regulamin Duży Bieg Tura

Regulamin Mały Bieg Tura

Karta Zgłoszeniowa

 

25 maja 2014 (niedziela) w Człuchowie, odbędzie się XXI Ogólnopolski Bieg „Tura” im. Henryka Pliszki ulicami miasta Człuchowa.

Start biegu – godz.12 – Rynek Miejski przy ul. Królewskiej.

Uczestnicy trasy pokonywać będą 3 pętle po 3,350 km, czyli dystans ok.10 km.

Opłata startowa wynosi 10 zł, należy uiścić ją w dzień startu, w biurze zawodów. Zawodnicy, którzy zajmą miejsca od 1 do 6 w kategorii Open, zostaną nagrodzeni nagrodą pieniężną. Kategorie wiekowe – Za miejsca I-III w danych kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn zawodnicy otrzymują nagrody rzeczowe. Jednak dla wszystkich uczestników biegu, którzy go ukończą, będzie pamiątkowy upominek (medal oraz koszulka).

Imprezą towarzyszącą będzie XVI Mały Biega Tura, który rozpocznie się

o godz.10.00. Kategorie wiekowe Małego Biegu Tura:

1) (rocznik 2006-2005) dz. i chł. –ok. 400m

2) ( rocznik 2004/2003 ) dz. i chł. – ok.  800m

3) ( rocznik 2002/2001 ) dz. i chł. – ok.  800m

4) ( rocznik 2000/1999 ) dz. i chł. – ok.  1600m

Pierwszy bieg odbędzie się o godz.10 00 kategoria dziewczyn  rocznika 2006-2005 i młodsi. Następne starty nastąpią jeden po drugim.

Komunikat z Mistrzostw Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych 3.04.2014r.

Na obiektach OSiR w Człuchowie odbyły się po raz kolejny Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Organizatorami zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Szkoła Podstawowa nr 1 w Człuchowie, Człuchowski Międzyszkolny Klub Lekkoatletyczny. Wsparcia udzielił także Zakład Zagospodarowania Odpadów w Nowym Dworze.
Przy pięknej pogodzie wystartowało łącznie 233 uczniów. Biegi odbywały się w trzech kategoriach wiekowych : szkoły podstawowe (2001 i młodsi), gimnazjum ( 2000-1998) i ponadgimnazjalne ( 1997- 1994). Pierwsze pięć osób w każdej kategorii oddzielnie dla dziewcząt i chłopców pojedzie na Mistrzostwa Województwa, które odbędą się 11.04.2014r. w Gdyni. Najlepiej zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Człuchowie. Dziewczęta z tej szkoły zajęły całe podium, a 5 miejsce zajęła ich klubowa koleżanka Julia Markiewicz.
W pierwszej dziesiątce były jeszcze: 7 Weronika Sieg, 8 Amelia Sprenger, 9 Kinga Skobel i 10 Martyna Łabędź. Wystartowały także Daria Miszczuk, Aleksandra Szymańska, Marta Konkel, Laura Adaszewska, Sylwia Włośniewska, Michalina Zabłocka i Julia Polak.
Wśród chłopców najlepiej pobiegł Jakub Landowski wygrywając zdecydowanie swój bieg. Na trzecim miejscu uplasował się Jakub Całkowski. Na 6 miejscu uplasował się Przemysław Szczepaniak. Wystartowali także: Michał Sobczyński, Filip Obłąk, Dominik Szmurło, Dawid Biłanicz, Olaf Meyer, Łukasz Nagórski, Kamil Jażdżewski, Nikodem Szmurło, Szymon Zawada, Jakub Kwaśniak, Łukasz Mickiewicz i Cyprian Jurek.
Wśród gimnazjalistek pierwsze dwa miejsca zajęły uczennice z Gimnazjum nr 1. Wygrała zdecydowanie Weronika Osiowy przed klubową koleżanką Zuzanną Drygalską. Szóste miejsce zajęła Aleksandra Pawłowska.
Bieg Gimnazjalistów wygrał Michał Szyszka a 15 był jego klubowy kolega Kamil Skiercz.
W ostatnim biegu swoją formę zaprezentowali uczestnicy niedawno odbywających się MP w biegach przełajowych. Zdecydowanie wygrał Mateusz Obecny przed Bartłomiejem Krotla, a szósty był Mateusz Wanda.

Komunikat z Mistrzostw Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych